Center for Regulatory Compliance Programs

Společnost Center for Regulatory Compliance Programs, s.r.o. se zabývá tvorbou Compliance programů a poradenstvím stran prevence páchání trestné činnosti ze strany právnických osob ve smyslu zákona o trestní odpovědnosti právnických osob. Přirozenou součástí našich služeb je též školení trestní odpovědnosti právnických osob, a to jak managementu, tak zaměstnanců právnických osob. Nabízíme jednu z nejvyšších možných odborností v České republice, včetně služeb advokáta, kdy diskrétnost a profesionální přístup je samozřejmostí.

Trestní odpovědnost právnických osob

Trestně odpovědné jsou všechny právnické osoby, a to bez rozdílu, tedy akciové společnosti, společnosti s ručením omezeným, družstva, nadace, příspěvkové organizace i státní podniky apod.

Výjimkou je Česká republika jako právnická osoba sui generis (tzn. instituce jednající jménem České republiky – ministerstva a jiné organizační složky státu, správní úřady apod.) Druhou výjimkou jsou územní samosprávné celky (obce a kraje), ovšem pouze a výhradně při výkonu veřejné moci, které nejsou trestně odpovědné. Obce a kraje v rámci soukromoprávního vztahů (uzavírání smluv, dispozice s majetkem apod.) trestně odpovědné jsou.

Číst dál...

Rychlý kontakt

Adresa: 

Revoluční 1044/23

110 00 Praha 1 

   
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.